The Clash 2006 | 't Pakhuus | 18-11-2006 |
---|
Blinded en Short Circuit winnen 3e regionale halve finale Dommelsch Clash.
Zaterdagavond kozen vakjury en publiek in 't Pakhuus in Silvolde Blinded uit Lichtenvoorde als winnaar van de 3e regionale halve finale van 'Dommelsch Clash of the Cover Bands 2006'. Met gering verschil veroverde Short Circuit uit Arnhem bij vakjury en publiek de tweede plaats. Beide coverbands gaan door naar de Gelderse finale, die op zaterdag 13 januari in 't Pakhuus wordt gehouden.
Vier vrijwel gelijkwaardige bands streden zaterdag in 't Pakhuus om de laatste twee plaatsen in de Gelderse finale van 'Dommelsch Clash of the Cover Bands 2006'. De sfeer zat er vanaf het begin goed in. Het altijd gezellige 't Pakhuus heeft al eerder Clash finalisten én zelfs een winnaar voortgebracht. 'The Clash of the Cover Band Award' winnaar van 2004, Fake No More, komt uit deze muziekvijver van Gelderland.
The Equalizers, de 4-mans Rock coverband uit Lichtenvoorde, ging als eerste van start en deed dat met veel inzet en enthousiasme. Het repertoire van stevige eigentijdse Rock werd met overtuiging gebracht en de beleving was uitstekend. De zanger heeft voor dit repertoire een goede stem. Technisch maakte de band te veel schoonheidsfoutjes om in de prijzen te kunnen vallen, maar deze coverband heeft zeker potentie om te groeien. Hun nummer 'Basket case' van Greenday is vanaf donderdag als single te beluisteren.
Strange Brew, de 9-mans Pop, Rock coverband uit Nijmegen, is een goed uitgebalanceerde band. Het repertoire dat Strange Brew bracht is echter niet heel makkelijk toegankelijk voor iedereen, maar de meer bekende nummers gingen er duidelijk goed in. Technisch speelden de muzikanten prima en zij hebben ook zichtbaar veel plezier in hun optreden. De interactie met de zaal zou door een andere repertoirekeuze wat beter kunnen. Voor de echte liefhebbers leuk om mee te maken, maar voor een groter publiek en een groter podium minder geschikt. Hun single 'Laugh and walk away' van The Shirts waarop gestemd kan worden, staat vanaf aanstaande donderdag in 'The Clash Hiltijst'.
Short Circuit, de 6-mans Pop, Rock coverband uit Arnhem, bestaat uit goede muzikanten die de zaal uitstekend weten te bespelen. De zangeres heeft een prima uitstraling en zingt binnen het gebied dat ze met haar stem goed kan bereiken, prachtig. In de hogere regionen heeft zij meer moeite om haar stem te beheersen. De dynamische saxofoniste stal de show. Technisch deed ze het knap en het was boeiend om naar haar beleving van de muziek te kijken. Bekende nummers, zoals die van Tina Turner en Anouk deden het goed bij het publiek, maar Short Circuit slaagde er niet in de aandacht van het publiek vast te houden bij de onbekende nummers. Desalniettemin wist Short Circuit de jury voldoende te overtuigen om als tweede door te gaan naar de regionale finale. Single: 'One word' van Anouk.
Blinded, de 5-mans Pop, Rock coverband uit Lichtenvoorde, presteerde uitstekend. Blinded is vooral als band heel sterk gegroeid. Het samenspel was prima, vrijwel constant goed in balans. De bassiste sprong er door haar spel en presentatie duidelijk uit. De zangeres heeft een mooie stem en liet het publiek genieten van haar zangkwaliteiten. Blinded werd zowel door de vakjury als door het publiek, aangewezen als winnaar van deze 3e halve finale en plaatste zich daardoor direct voor de regionale finale van Gelderland. Op het nummer 'Magic man' van Heart kan vanaf aanstaande donderdag gestemd worden in 'The Clash Hitlijst'.
Alle finalisten van Gelderland zijn nu bekend. Het wordt meer dan een streekderby: twee bands uit de Gelderse hoofdstad Arnhem binden de muzikale strijd aan met vier bands uit de Achterhoek. Slechts twee bands zullen Gelderland mogen vertegenwoordigen in de landelijke halve finales in Paradiso in Amsterdam, waar de presentatie zal worden gedaan door Giel Beelen en Gijs Staverman. Maar eerst zal de laatste hindernis op 'The only road to Paradiso' genomen moeten worden.
Disclaimer Copyright © 2009 - 2025 The Clash of the Cover Bands